SIP در دستگاه سانترال ایده ای جدید و باور نکردنی از پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

ادارات امروزی در حال تغییر از سیستم مخابراتی معمولی به سمت سیستم های تحت شبکه منعطف و کم هزینه هستند و حداکثر استفاده را می توان از رشد سریع در کاربری ها و جهانی شدن تحت شبکه برد و برای ساخت یک سیستم مخابراتی کامل IP از سانترال های تحت شبکه پاناسونیک می توان استفاده نمود که با سیستم های ارتباطی جدید کاملا سازگار می باشند. این سری تحت شبکه عملکرد های مجهز استاندارد و جدیدی را ارئه می دهد که کارایی را افزایش داده و هزینه های ارتباط را کاهش می دهد.
سانترال های تحت شبکه پاناسونیک دارای خصوصیاتی با کارایی بالا و استفاده راحت از قبیل کارکرد بی سیم، صندوق صوتی و ... می باشد. سیستم های ایم کمپانی آسیایی برای شرکت هایی که قصد تغییر سیستم فعلی به یک سیستم کامل IP را دارند، یک سکوی قابل گسترش و با کاربری راحت ارائه می دهد که در زمینه های تجاری گوناگون قابل انطباق می باشد. این مدل ها خطوط مخابراتی معمولی (خطوط شهری آنالوگ) را پشتیبانی می کنند به همین دلیل این امکان را برای سیستم های تحت شبکه فراهم می کند تا خطوط مخابراتی معمولی نظیر ISDN و خطوط آنالوگ به آن ها متصل گردند.

10                                              

پاناسونیک پیش از تولید سری دیجیتال از محصولات خود سیستم هایی بر پایه ارتباط شبکه را طراحی نمود که بسیار مورد استقبال شرکت ها قرار گرفت. این دستگاه در مقایسه با مدل های پیش تولید شده از این کمپانی برتری های زیادی دارد که دلایل استفاده از این سیستم را چند برابر می کند، یکی از مشخصه های اصلی این دستگاه سانترال Pure IP بودن آن است. به این معنا که در حالت پیش فرض و اولیه عملکرد این دستگاه به صورت شبکه ای است اما در سری دیجیتال برای استفاده از امکانات IP دستگاه باید حتما کارت مورد نظر را تهیه نمود.

011                       

پشتیبانی از پروتکل SIP  برای مکالمه ای تکرار نشدنی


SIP، پروتکلی جهانی و یکپارچه است که کارایی آن در واقع مدیریت سرویس های تماس بر مبنا اینترنت است مانند سرویس تماس تلفن اینترنتی (VOIP)، ویدئو کنفرانس و... برخلاف پروتکل های قبلی که در زمان خود بسیار پر کاربر بودند این پروتکل دارای انعطاف پذیری بالا و قابلیت گسترش زیادی است. این پروتکل، ترکیبی از چند پروتکل قدیمی است که در واقع مدل های ترکیب شده و به روز تمام آن هاست.

وجود SIP در دستگاه سانترال ایده ای جدید و باور نکردنی از پاناسونیک

012                  
در سانترال سری دیجیتال، امکان برقراری تماس اینترنتی و استفاده از امکانات تحت شبکه سانترال فقط با استفاده از محصولات پاناسونیک امکان پذیر بود. که با استفاده از پروتکل SIP در سری تحت شبکه این امکان فراهم شد که با هر وسیله ای بتوان از تماس اینترنتی استفاده کرد.
شرکت سوپیتا، شرکتی بزرگ در زمینه خرید و فروش داکت، انواع ترانک و تجهیزات برق و شبکه است که تصمیم به ارتقاء و به روز رسانی سیستم های ارتباطی خود گرفت. یکی از دلایلی که باعث اتخاذ این تصمیم بود، برقراری تماس اینترنتی با هر وسیله ای بود. به بیانی دیگر به غیر از استفاده از امکانات بالقوه دستگاه محدود نبودن سیستم به تحهیزات خاص نیز مد نظر این شرکت بود.
در تاریخ 12 بهمن سال جاری از سمت این شرکت تماسی برقرار شد که نیاز های خود را برای این به روز زسانی بدین شرح بیان نمود: مرکز تلفنی تحت شبکه برای برقراری تماس اینترنتی و امکان برقراری این تماس با هر وسیله ای( متکی نبودن به تلفن های پاناسونیک) که این دستگاه قابلیت استفاده از 8 خط شهری داشته باشد که برای 32 کاربر با برنامه ریزی خاص این خطوط شهری را فعال نمود و هم چنین مجهز بودن این مرکز تلفن به منشی اتوماتیک که با مدیریت تماس ها به بهترین شکل ممکن بتواند تماس گیرندگان را به واحد مورد نظر ارتباط دهد. در همان تاریخ ذکر شده از سمت کارشناس فروش این نمایندگی پاناسونیک پیش فاکتوری ارسال گردید که در همان تاریخ تایید گردید و به شرح زیر است:

 1. دستگاه سانترال مدل KX-TDE100 به همراه كارت منبع تغذيه مدل KX-TDA0104
 2. كارت VOIP با ظرفيت 16 كانال مدل KX-TDE0110
 3. كارت خطوط شهری با ظرفيت 8 خط مدل KX-TDA0180
 4. كارت نمايشگر مشخصات تماس گيرنده (CID)  با ظرفيت 8 خط مدل KX-TDA0193
 5. كارت خطوط داخلي آنالوگ با ظرفيت 16 خط مدل KX-TDA0174
 6. كارت خطوط داخلی هايبريد (آنالوگ،ديجيتال) با ظرفيت 8 خط مدل KX-TDA0170
 7. كارت اپراتور خودكار(DIZA) با امكان پاسخگويي 4 تماس درلحظه مدل KX-TDA0190&0191
 8. كابل رابط آمفونل 16 پورتی
 9. 1Channel SIP Extension Activation Key KX-NCS4701
 10. مجموعه كامل باطري Back up به همراه كابل رابط فابريك
 11. قاب باطری دستگاه سانترال پر ظرفیت
 12. گوشي تلفن مديريتي پاناسونيك مدل KX-DT346
 13. پست مخابراتي كروز 200 زوجي با ترمینال های کروز ایرانی و قاب فلزی قفل دار

 

013                                                   

اگر در موارد بالا توجه کرده باشید مورد 9 پیش فاکتور کد فعال سازی SIP  بود. پاناسونیک در سری تحت شبکه در حالت کلی خود امکان استفاده از این پروتکل را فراهم کرده است اما مانند دیگر محصولات استفاده از این قابلیت نیز انتخابی و متناسب با نیاز افراد است. هم چنین برای فعال سازی این پروتکل در سانترال پاناسونیک باید کد فعال سازی پاناسونیک را خریداری نمود. این کد در واقع جنبه کلیدی برای فعال سازی این امکان سانترال است.

اجناس فوق در تاریخ 13 بهمن ماه برای این شرکت ارسال گردید و به دلیل آشنا بودن کارکنان این مجموعه با نحوه فعال سازی و برنامه ریزی سانترال، کارکنان شرکت سوپیتا کار نصب و راه اندازی سانترال را بر عهده گرفتند.

خواندن 4023 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال