استفاده از سرویس VOIP و دستگاه سانترال بهترین راه حل ارتباطی برای گارانتی هماهنگ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

گروه شرکت‌های «هــماهنگــ» ،يکي از باسابقه‌ترین مجموعه‌های فعال در بازار سخت‌افزار و IT ايران به شمار می‌آید.مجموعه‌ای که با بهره‌گیری از تجربه‌ای طولاني همراه بادانش فني مناسب و همکاراني متخصص و متعهد،همواره کوشيده است بستري مناسب براي رشد و ارتقا سطح فني و تکنولوژي کاربران ايراني فراهم سازد.

اين شرکت از سال 1375 فعاليت خود را آغاز نموده و به‌تدریج با توسعه دامنه فعاليت و تأسیس ساير شرکت‌های زیرمجموعه خود به فعاليت حرفه‌ای درزمینهٔ انتخاب کالاهاي باکیفیت ( با درک نياز بازار)، واردات و توزيع کالاهاي اساسي رایانه‌ای از قبيل هارددیسک ( HDD)،پردازنده (CPU)،حافظه اصلي و جانبي (RAM & Flash Memory)، کارت گرافيک (VGA)، مادربرد (Main Bord)، متعلقات (Peripheral)، چاپگر و اسکنر (Printer & Scanner)، نمايشگر (LCD) و تجهیزات شبکه و Server و ساير تجهيزات رایانه‌ای متمرکز نموده است و از سال گذشته ني، پس از تعيين خط‌مشی استراتژيک و اهداف بلندمدت و يکپارچه مجموعه، با عنوان گروه شرکت‌های هماهنگ خود را بار ديگر در بازار سخت‌افزار ايران معرفي نمود.
این جملاتی است که گارانتی هماهنگ در رابطه با خود گفته است که دیگر نیازی به تکمیل ندارد و فقط به شرح خبری مبنی بر همکاری گروه فنی و مهندسی ارتباط با این مجموعه می‌پردازیم.
گروه هماهنگ که شرکتی بزرگ و دارای دفتری در دبی است، که این دو دفتر (دفتر تهران و دبی) ارتباطی تنگاتنگ و مستمر با یکدیگر دارند. ازنظر هزینه‌ای و رویکرد اقتصادی اگر به این ارتباط دقت کنیم متوجه هزینه بسیار سنگین و گزاف این ارتباطات می‌شویم و باید به دنبال راه‌کاری برای رفع آن رفت. راه کاره‌های ممکن را می‌توان به‌صورت خلاصه تحلیل و بررسی کرد:

استفاده از کارت‌های اعتباری برای برقراری تماس با خارج از کشور


این کارت‌ها به‌گونه‌ای هستند که با هر مبلغ دلخواهی آن‌ها را می‌توان شارژ نمود و در هنگام نیاز با استفاده از کدهای داده‌شده تماسی ارزان را برقرار کرد اما این برقراری تماس نیاز به شرایط خاص دارد و زمانی طولانی را برای شماره‌گیری هدرمی هد که متناسب با حجم بالای تماس‌های این دو دفتر استفاده از این نوع سرویس به‌صرفه نیست و حتی در طولانی‌مدت عملاً صرفه اقتصادی ندارد.

استفاده از سرویس VOIP  و اتصال دو سانترال TDE به یکدیگر

این سرویس، که سرویسی تحت بستر وب است به کاربر این امکان را می‌دهد که با استفاده از اینترنت مکالمه‌ای راحت و رایگان داشته باشد (فقط هزینه شارژ اینترنت است که باید پرداخت نمود) که برای شرح و بسط آن می‌توان گفت که با تهیه چند سانترال تحت شبکه )سری TDE) در هر نقطه از جهان با استفاده از کارت‌های KX-TDE0110 و KX-TDE0111 می‌توان آن‌ها را به هم متصل کرد و شبکه‌ای محلی را ایجاد نمود که در این شبکه محلی (LAN) خطوط را برای همگان قابل‌دسترس می سازد و ارتباطات تلفنی را رایگان برقرار می کند که این امر با فشردن تنها یک کلید در کمترین زمان ممکن است.
این دو روش بیان‌شده از بهترین روش‌های اتصال دو دفتر به یکدیگر است که باکمی تفکر می‌توان قاطعانه برتری روش دوم را اعلام نمود که گروه هماهنگ نیز همین تصمیم را اتخاذ کرد.
این گروه در دفتر اصلی خود در تهران مجهز به دستگاه سانترال KX-TDE200 بود و برای دفتر دبی به دلیل کوچک بودن محیط و حجم کم کارکنان سانترال KX-TDE100 را برگزید ولی حجم بالای این ارتباطات موجب شد که مدیریت این مجموعه اقدام به تهیه خرید کارت KX-TDE0111 بکند که بتواند این حجم بالای تماس‌ها را به‌راحتی مدیریت کند.
همکاری گروه فنی مهندسی ارتباط با این مجموعه در تاریخ 4 خردادماه آغاز شد و برنامه‌ریزی دستگاه در همان تاریخ صورت گرفت و دستگاه برای ارسال به دبی آماده گردید و با توجه به اطلاعات دریافتی تا 10 خرداد این دستگاه در دبی نصب و راه‌اندازی خواهد شد و دو دفتر به یکدیگر لینک خواهند شد.

خواندن 3492 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال