خانه های هوشمند به سبک پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در نمایشگاه فناوری CEATEC سال 2016 شرکت پاناسونیک اقدام به رونمایی از نمونه آزمایشی یک خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا با امکانات خارق العاده برای علاقه مندان کرد. به گفته خبرگزاری مهر در این خانه همه لوازم به واسطه اتصال به درگاه جهانی اینترنت و نیز شبکه های اطلاع رسانی، امورات خود را انجام خواهند داد.

خانه های هوشمند به سبک پاناسونیک

برای مثال قفسه های آشپزخانه در خانه هوشمند موصوف مجهز به نمایشگرهای شفاف جهت نمایش دقیق محتویات خواهد بود و جالب آنجا است که این نمایشگرها امکان تبدیل شدن به تلویزیون های فوق دقیق را دارند. از دیگر امکانات این خانه هوشمند، لوازم آشپزی بخصوصی تحت عنوان Flat Cooker است که به واسطه آن، غذای افراد بر روی همان میز شام و در داخل بشقاب هر فرد طبخ و آماده خواهد شد بصورتی که درست همان لحظه که پوشش فلزی بشقاب ها با میز تماس پیدا کند، محتویات آن شروع به گرم شدن کرده ولی جالب توجه است که خود بشقاب داغ نمی شود و دمای آن در حد دمای محیط اتاق باقی خواهد ماند تا فرد استفاده کننده بتواند بلافاصله شروع به خوردن غذای طبخ شده کند.

 در طرفی دیگر شیشه های هوشمند این خانه ها می توانند دما و رطوبت هر قسمت خانه را در شرایط مطلوب حفظ کنند. ارزش این خانه های هوشمند در بازار سال های آینده دو برابر پیش بینی شده بصورتی که از ۴۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱۲۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۲انتظار افزایش قیمت برآورد شده است.

خواندن 1729 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال