تولید سقف خورشیدی تویوتا پریوس توسط پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سقف خورشیدی اتومبیل ها نکته ای است که همیشه خودروسازان برای قدرت نمایی های خود بر آن اتکا می کنند. با وبسایت فروش تلفن سانترال همراه باشید تا شما را از تولید سقف خورشیدی تویوتا پریوس توسط پاناسونیک مطلع سازیم...

سقف خورشیدی تویوتا پریوس

تویوتا بعنوان نخستین کمپانی تولید خودرو که توانست امکان سان روف را در سال 2012 بر روی تویوتا هیبریدی Prius عرضه کند، هم اکنون توانسته با استفاده از سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس (مدل Prius PHEV)، میزان انرژی تولیدی این سقف را نسبت به فناوری قبلی خود از 50 وات به 180 وات افزایش دهد.

این سقف خورشیدی با نام HIT Photovoltaic Module for Automobile نخستین سقفی است که امکان شارژ باتری های لیتیوم یونی اصل و همینطور باتری استاندارد 12 ولت اسیدی را دارا است. سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس بصورتی طراحی و پیاده سازی شده تا در شرایط دمایی بسیار گرم نیز توانایی فعالیت را داشته باشد؛ هرچند که بالا رفتن دما با کاهش تولید نیرو همراه است. فناوری سقف خورشیدی (Sunroof) که تا قبل از این در خودروی تویوتا پریوس استفاده می شد، برق بسیار کمی را تولید می کرد. میزان برق تولید شده در آن سیستم تنها برای روشن کردن فن های تهویه در زمان متوقف بودن خودرو کفایت می کرد و در اصل بعنوان یک منبع کمکی در کنار باتری 12 ولتی بود. البته 180 وات تولید شده از سقف خورشیدی پاناسونیک برای تویوتا پریوس هم انرژی مکفی را تامین نمی کند اما شرکت تویوتا در این خصوص اعلام کرده است که این نیرو عملکرد خودرو را به میزان 10 درصد بهبود داده و در شرایط مناسب می تواند معادل 2.2 مایل (5.3 کیلومتر) بر متوسط حرکت روزانه اتومبیل اضافه کند.

قیمت سقف خورشیدی پاناسونیک برای مشتریان بریتانیایی 1500 پوند (1840 دلار) است و با نصب این آپشن بر روی خودرو می بایست مواردی مثل مانیتور راننده، صفحه نمایش نقطه کور و هشدار ترافیک پشت سر را از خودرو حذف کرد.

خواندن 1592 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال