چگونه بدون نور تصویری واضح از محیط داشته باشیم ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

 

چگونه بدون نور تصویری واضح از محیط داشته باشیم ؟
آنچه که ما در اطراف خود می بینیم به وسیله بازتاب نور و پردازش چشم ما بوده ، بنابراین اگر نوری نباشد بازتابی صورت نمی گیرد و چشم ما تصویری را دریافت نمی کند ومحیط اطراف سیاه به نظر می رسد . بازه ی الکترومغناطیسی که چشم بشر دریافت می کند بین 0.3 تا 0.7 میکرون بوده و هر آنچه که از این بازه خارج باشد چشم بشر قادر به دیدن آن نیست.
در گذشته به دلیل پائین بودن سطح فناوری دوربین های تحت شبکه در هنگام شب و یا در محیط هایی با نور کم، برای ضبط تصویر دچار مشکل می شدند و امکان نمایش تصویر وجود نداشت.
امّا...
دوربین های تحت شبکه امروزه قادر به تصویر برداری و نمایش از چنین محیط هایی هستند ، این دوربین ها که در اصطلاح به آنها دوربین های دید در شب نیز گفته می شود، به گونه ای طراحی شده اند که حساسیت سنسور تصویری آنها قادر به دریافت و ثبت نور مادون قرمز می باشد و بازتاب این نور را از اجسام به صورت تصویر ثبت می نماید.
به دلیل اینکه در شب یا در مکانهایی که نور محیط کم است به صورت طبیعی نور مادون قرمز وجود ندارد به همین دلیل این دوربین ها مجهز به روشن کننده های مادون قرمز که در اطراف لنز تعبیه شده اند، هستند  تا نور مادون قرمز را به اجسام تابانده و سنسور دوربین می تواند بازتاب آن را دریافت کرده و تصویری واضح از محیط را به تصویر کشد.
با توجه به این موضوع که دید این دوربین ها از طریق چراغهایی که در کنار لنز قرار دارد تامین می شود به همین دلیل شما به هیچ مقدار از نور برای دیدن تصویر نیاز نخواهید داشت و با این نوع تصویر برداری امکان دید در تاریکی مطلق میسر می شود.
در هنگام انتخاب دوربین مداربسته دید در شب باید به میزان حداقل نور مورد نیاز آن توجه کنید . حداقل روشنایی لازم برای عملکرد دوربین را معمولا به واحد لوکس بر روی آن ذکر می کنند و حداکثر این میزان 1 /0 لوکس است و هرچه این مقدار کمتر باشد قدرت دوربین برای تصویر برداری مناسب تر خواهد بود. به طور مثال دوربین تحت شبکه زکسون ZX-IP44130 دارای میزان 0.005 لوکس است که این میزان تصویری بسیار واضح در تاریکی مطلق به نمایش می کشد که چشم انسان قادر به رویت تصویر نیست .

خواندن 7893 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال