کال سنتر پاناسونیک و امکانات کال سنتر

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 

سانترال، سیستم ارتباطی پیشرفته است. این دستگاه مادر، در واقع مرکز تلفنی خصوصی با ویژگی هایی خاص است که متناسب با نیاز هر کاربر قابل فعال سازی است. این سیستم ارتباطی بدنه ای سفید رنگ دارد که این بدنه مقاوم در برابر ضربه است و با ابعاد 37*28*8 سانتی متری خود باعث شده تا در هر مکانی به راحتی نصب شود. این سانترال به دلیل داشتن بدنه ای محکم و سخت سبب شده تا جزء سیستم های ارتباطی پر فروش دنیا محسوب شود.
ظاهر این مرکز تلفن کوچک دارای طراحی ظریفی است که همان طور که در سمت چپ دستگاه مشاهده می شود کلید پاور (کلید روشن و خاموش دستگاه) و پورت باطری BACK UP و پورت کابل برق آن در کنار قرار گرفته اند. وجود کلید ON / OFF به این معنی است که بدون نیاز به قطع برق سیستم می توان آن را در حالت آماده (STAND BY) قرار داد. هم چنین در هنگام اتصال دستگاه به برق به صورت یک دفعه وارد سیستم نمی شود و باعث جلوگیری از بروز خطرات احتمالی می دهد. پورت باطری پشتیبان در کنار پورت برق برای جلوگیری از بهم ریختگی ظاهری است و این کنار هم بودن سیم ها سبب می شود تا آسان تر بتوان آن ها را در مسیری مشخص هموار کرد.
اگر دستگاه را به صورت ایستاده تماشا کنید در بالای ان دری کشویی مانند وجود دارد که با برداشتن این در وارد دنیای بزرگ موجود در این سانترال (مرکز تلفن) می شوید. جک های خط شهری و داخلی که با اولین نگاه به چشم می خورند کاملا منظم در کنار هم قرار دارند. بعد از JACK08 در جای سوکت به چشم می خورد که اولی سوکت EXIT MUSIC است و دومی PAGING. این دو سوکت برای اتصال دستگاه پیچ و دستگاه هلد موزیک در نظر گرفته اند که به کاربر اجازخ می دهد به صورت کاملا حرفه ای از دستگاه استفاده کند. فضای خالی بین این کارت اول و دیواره دستگاه برای قرار دادن کارت های ارتقا و توسعه سانترال است که هر کاربر متناسب با نیاز خود تهیه می کند.
در سمت راست دستگاه نیز حکایت از این موضوع دارد که کارایی این دستگاه خیلی فراتر از آن چیزی است که از ظاهر سفید رنگ به چشم می خورد. وجود کابل ارتباطی RS-232C یک رابط بین کامپیوتر و سانترال است که یکی از کاربرد های آن امکان تهیه فایل پشتیبان (BACK UP) است. در طرفین این پورت کام دو متن حک شده بر روی دستگاه به چشم می خورد که یکی از آن ها اطلاعاتی مختصر در مورد دستگاه است و دیگری نکاتی مهم در مورد دستگاه را به صورت کوتاه بیان کرده است. هم چنین پاناسونیک برای سهولت کار کاربران خود بر روی بدنه ای اصلی دستگاه مدل و جزئیات کوتاه در رابطه با سانترال را بیان می کند. در سمت راست بالای بدنه نیز چراغی به چشم می خورد که این چراغ بیانگر حالت دستگاه است سانترال در حالت روشن و فعال چراغ سبز و در حالت نیمه فعال و آماده به کار چراغ چشمک زن سبز و در حالت خاموش چراغ قرمز را نشان می دهد.

از ویژگی های بارز این سیستم ارتباطی پاناسونیک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • راهنمای صوتی 3 مرحله ای
 • سیستم دیزا (دسترسی مستقیم به سیستم)
 • سیستم پیغام گیر پیشرفته (کارت انتخابی)
 • سرویس نمایشگر اطلاعات تماس گیرنده (CALLER ID)
 • ارسال پیام کوتاه (در صورت پشتیبانی مخابرات)
 • سفارشی سازی خطوط
 • مدیریت تماس های ورودی به شرکت
 • در باز کن
 • امکان محدود سازی خطوط شهری
 • امکان ایجاد محدودیت برای بعضی از کاربران
 • برنامه ریزی سانترال از طریق کابل کامپیوتر
 • مدیریت هزینه های ارتباطی
 • گروه بندی داخلی
 • امکان تعریف دستگاه فکس به عنوان یک داخلی
 • امکان اتصال دستگاه پیجر به سانترال
 • برنامه ریزی دستگاه برای انتقال مکالمه به صورت خودکار

یکی از این قابلیت ها سرویس دیزا و راهنمای سه مرحله ای تماس ها بود. برای آگاهی بیشتر در مورد این سرویس ها می توان گفت که سرویس پاسخ گویی خودکار تعریف در دستگاه سانترال این امکان را به تماس گیرنده می دهد تا با گرفتن یک شماره یک رقمی از طریق پیغام های ضبط شده در سیستم دیزا راهنمای شود و به بخش مورد نظر هدایت گردد. این کار بدون اینکه نیازی به وجود اپراتور داشته باشد انجام می گیرد. از مزایای فعال ساز این سرویس می توان به مدیریت عالی تماس های ورودی و تقسیم بار کاری اپراتور با دیگران اشاره کرد.
از لوازم پر کاربرد برای این سیستم ارتباطی کم ظرفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تلفن

KX-T7750

تلفن سانترال دارای مانیتور (12 کلید CO)

KX-T7720

تلفن سانترال دارای بلندگو (12 کلید CO)

KX-T7730

تلفن سانترال دارای نمایشگر یک سطری و بلندگو (12 کلید CO)

KX-T7735

تلفن سانترال دارای نمایشگر سه سطری و بلندگو (12 کلید CO)

KX-T7740

کنسول DSS

KX-T7710

تلفن سانترال دارای نشانگر نورانی دریافت پیغام و تماس جدید، شماره گیر اشاره ای، پورت دیتا

KX-T7701

تلفن تک خط با نشانگر نورانی دریافت پیغام جدید، شماره گیر اشاره ای، پورت دیتا

سایر

KX-T30865

آیفون

KX-A227

کابل باطری BACK UP

کارت آنالوگ

KX-TE82460

آیفون 2 پورت / کارت در باز کن

KX-TE82461

آیفون 4 پورت / کارت در باز کن

KX-TE82474

کارت داخلی تلفن تک خط 8 پورت

KX-TE82480

کارت خط شهری آنالوگ 2 پورت و کارت داخلی تلفن تک خط 6 پورت

KX-TE82483

کارت خط شهری آنالوگ 3 پورت و کارت داخلی هایبرید 8 پورت

KX-TE82491

کارت پیغام برای OGM 180 ثانیه ای

KX-TE82492

کارت دیزا 2 کانال

KX-TE82493

کارت نمایشگر اطلاعات تماس گیرنده (CALLER ID) 3 پورت

دستگاه سانترال کم ظرفیت پاناسونیک مناسب برای محیط های کوچک کاری است. 24 کاربر تعریف شده در سانترال با استفاده از برنامه ها و کد های سانترال می توانند به گونه ای از این دستگاه استفاده کنند که با داشتن دستگاه کم ظرفیت از بی نظیر ترین امکانات استفاده کنند.

خواندن 4890 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال