سانترال پاناسونیک، سیستم ارتباطی پیشرفته

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در شرکت های بزرگ برای برقراری تماس های تلفنی بدترین راه حل ممکن برای مکالمات قرار دادن یک خط شهری مختص هر واحد است به صورتی که هر واحد شرکت دارای خطی جدا بدون هیچ امکاناتی باشد. این راه حل به نظر آسان ترین راه حل است اما اگر کمی فکر کنیم به این نتیجه می رسیم که این روش دارای نقاط ضعف بسیاری است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

رفت و آمد های اضافه در شرکت برای انجام کارها


در صورتی که افراد در شرکت بخواهند کاری را با هم هماهنگ کنند باید در شرکت فرد مورد نظر را پیدا کنند که این امر موجب رفت و آمد های اضافی در شرکت می شود.

اشغال بودن خطوط در هنگام مکالمه و عدم دسترسی به افراد


در هنگام مکالمه هر فرد با خط شهری، آن خط اشغال شده و دیگر غیر قابل دسترسی است و این امکان وجود ندارد که مکالمه ای جدید برقرار شود تا هنگامی که مکالمه قطع شود. به مرور زمان این عدم دسترسی به واحد مورد نظر توسط مشتریان باعث از دست دادن آن ها می شود.

افزایش هزینه های مکالماتی شرکت


ممکن است افراد برای جلوگیری از رفت و آمد های زیاد در شرکت برای ارتباط با همکار خود از برقرای تماس شهری استفاده کنند که به مرور زمان موجب افزایش هزینه های ارتباطی می شود زیرا به غیر از تماس با مشتریان، تماس با همکاران نیز به لیست این مکالمات اضافه می شود.

تعریف خطوط شهری زیاد به مشتری


استفاده از خطوط شهری مستقل برای هر واحد سبب می شود که خطوط شهری زیادی برای  مشتریان معرفی شود که این عدم هماهنگی و نداشتن یک خط تماس واحد برای شرکت موجب کاهش اعتبار آن مجموعه می شود.

عدم دسترسی تماس گیرنده به فرد مورد نظر در شرکت


هر تماس گیرنده در صورتی که بخواهد در شرکت با فرد خاصی صحبت کند این امکان وجود ندارد که با تماس مستقیم به داخلی فرد مکالمه را برقرار کند، بلکه باید با شماره های شرکت تماس بگیرد تا فرد خاص را بیابد. که این جستجوی سخت و خسته کننده فرد نیز امتیازی منفی برای شرکت به حساب می آید.

ایجاد نویز و اختلال در هنگام مکالمه


وجود خطوط تلفن های مختلف و مستقل در شرکت باعث می شود که به صورت کاملا ناخواسته اختلال در کلیه تماس ها ایجاد شود. این نویز و اختلال می تواند به صورت صدای خش خش و یا هر نوع دیگری باشد که کیفیت مکالمه را بسیار پایین می آورد.

امکان شنود مکالمات به صورت نا خواسته برای هر کاربر


در شرکت های این چنینی که سیستم های ارتباطی به بدترین نوع چیده شده و مورد استفاده قرار می گیرد، باعث می شود که دسترسی به خط برای هر فرد آزاد باشد و این آزاد بودن و عدم اطلاع از اشغال بودن فرد موجب می شود که فرد بتواند به راحتی وارد مکالمه شود و عمل شنود را آغاز کند. این امر ممکن است به صورت کاملا ناخواسته باشد زیرا فرد از آزاد بودن و یا در حال استفاده بودن خط آگاهی ندارد. در شرکت هایی که این روند ارتباطی را استفاده می کنند هر چه بزرگ تر باشند و شامل بخش های مختلف دیگری باشد سبب می شود که این ارتباطات سخت تر، بی کیفیت تر خواهد بود و در نهایت باعث عدم اطمینان مشتریان به شرکت می شود.

راه حل مناسب برای بر طرف کردن مشکلات ارتباطی در شرکت ها استفاده از دستگاه سانترال است.


سانترال، یک دستگاه ارتباطی است که خطوط شهری را در خود جمع آوری می کند و با تعریف کردن این خطوط برای دستگاه می توان متناسب با نیاز کاربران برنامه ریزی سانترال را انجام داد و سطح دسترسی به هر خط، مدت مکالمه و نوع استفاده از خطوط را مشخص نمود. هر شرکت متناسب با تعداد کاربران، خطوط شهری و نیاز هایی که دارد می تواند می تواند دستگاه سانترال مورد نظر خود را تهیه کند. این دستگاه ها از کم ترین حالت خود که دستگاه KX-TES824 است شروع و مدل های پیشرفته سانترال دیجیتال KX-TDA600 و سانترال تحت شبکه KX-TDE600 منتهی می شود.
هر مدل سانترال متناسب با ویژگی هایی که دارد قابل انتخاب برای هر شرکت است. برای مجموعه های کوچک، بهترین سیستم ارتباطی دستگاه KX-TES824 است. اما در شرکت های بزرگ این امر بسیار متفاوت است و با توجه به موارد ذکر شده دستگاه انتخاب می شود. هر سانترال پاناسونیک متناسب با میزان ظرفیت خود به کاربر این اجازه می دهد تا از کارت های مختلف برای برقراری تماس استفاده کند. سانترال های پر ظرفیت شامل مدل های  KX-TDA100، KX-TDA100D، KX-TDA200، KX-TDA600، KX-TDE100،KX-TDE200 و KX-TDE600 می باشد که هر کدام از مدل ها متناسب با ظرفیت خود از کارت های مختلف پشتیبانی می کنند.

برای خرید سانترال پر ظرفیت موارد زیر را حتما مد نظر داشته باشید:


سانترال های پاناسونیک در سری های پر ظرفیت خود به صورت پیش فرض جعبه ای خالی به همراه کارت منبع تغذیه مدل KX- TDA0104  هستند که با خرید کارت های مختلف می توان دستگاه خود را جمع آوری کرد. در نظر داشتن تعداد خطوط شهری برای تهیه کارت توسعه سانترال بسیار اهمیت دارد. کارت KX-TDA1180 که کارت خط شهری با ظرفیت 8 خط به همراه سرویس کالر آیدی است و کارت افزایش خطوط شهری با ظرفیت با ظرفیت 8 خط به همراه سرویس نمایشگر اطلاعات تماس گیرنده مدل KX-TDA1186 قابل استفاده در این مراکز تلفن است که متناسب با تعداد خطوط شهری تهیه می شود. برای تکمیل کارت خطوط داخلی این نکته را باید مد نظر داشت که برای چه تعداد کاربر سانترال، چه نوع داخلی در نظر گرفته شده است. به بیان دیگر داخلی فرد، داخلی آنالوگ( تلفن معمولی پاناسونیک) و یا داخلی دیجیتال( تلفن مدیریتی پاناسونیک) باشد که متناسب با نوع آن می توان کارت خطوط داخلی آنالوگ با ظرفیت KX-TDA1176، کارت خطوط آنالوگ با ظرفیت 24 خط مدل KX-TDA1178 و یا کارت خطوط داخلی دیجیتال با ظرفیت 16 خط مدل KX-TDA0172 راه تهیه نمود.

TDA1176                                

هم چنین توصیه می شود در شرکت هایی که کار اصلی آن ها فروش و کسب در آمد از این راه است از خطوط شهری 4و5 رقمی استفاده کنند. این خطوط با ظرفیت 30 خط ویژه در کم ترین حالت ممکن، باعث می شود که یک شماره تماس واحد بین مشتریان معرفی شود که موجب افزایش اعتبار سازمان بین مشتریان می شود که در صورت داشتن خط PRI باید کارت KX-TDA0290 را تهیه نمود که قابلیت پشتیبانی از خطوط 4و5 رقمی با ظرفیت 30 خط را دارد.

خواندن 4211 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال