برنامه ریزی سانترال، ورود به دنیای جدید ارتباطات تلفنی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

امروزه در بیشتر مجموعه ها برای بهبود بخشیدن به روند مکالمات تلفنی و پاسخ گویی به مشتریان از مراکز تلفن پاناسونیک استفاده می کنند. این مراکز تلفن خصوصی که به اختصار نام سانترال را به دوش می کشند امکاناتی بی نظیر را ارائه می دهند. این امکانات به صورت پیش فرض در این سیستم های ارتباطی فعال نیست بلکه در هر شرکت و مجموعه متناسب با نیاز خود می توانند این امکانات را فعال کنند.

این امکانات بیان شده هر کدام برای کاری خاص طراحی شده اند. به معنی که هر برنامه طراحی شده در این دستگاه با فعال سازی به کاربر مورد نظر اجازه استفاده از ویژگی خاص را می دهد که این ویژگی می تواند صادر کرد آزادی خاص و یا برای محدودیت کاربر باشد. در واقع این برنامه های موجود در سانترال هرکدام با توجه به خدماتی که ارائه می دهند می توان آن را برای تمام داخلی ها فعال و یا برای یک داخلی مورد نظر فعال نمود.

سانترال ها به دو دسته کم ظرفیت و پرظرفیت طبقه بندی می شوند که در سری کم ظرفیت عمل برنامه ریزی توسط یک گوشی اپراتوری با نام KX-T7730 انجام می شود اما در سری پر ظرفیت به دلیل گسترده بودن حجم خطوط شهری و خطوط داخلی و هم چنین دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای این سرویس ارتباطی برنامه ریزی آن از طریق کامپیوتر انجام می شود. بعد ار خرید سانترال پاناسونیک و نصب آن باید عمل برنامه ریزی و فعال نمود برنامه ها را شروع کرد. این مرکز تلفن خصوصی کوچک بعد از نصب و روشن کردن آن هیچ برنامه ای را فعال ندارد و در صورت دریافت تماس آن را به تمام داخلی ها انتقال می دهد و تمام خطوط به صورت همزمان زنگ می خورند. اما با فعال کردن این برنامه ها از طریق وارد کردن کد های مورد نظر می توان نحوه انتقال تماس های ورودی، میزان آزادی هر کاربر سانترال و هزاران ویژگی دیگر را مشخص کرد. در سانترال کم ظرفیت همان طور که گفته شد به دلیل محدود بودن کاربران از طریق تلفن 7730 می توان تمام این برنامه ها را فعال کرد اما در سیستم های دیجیتال پاناسونیک، به دلیل نا محدود بودن ویژگی ها و امکانات سانترال باید حتما از کامپیوتر استفاده نمود. نحوه معرفی کارت های خطوط شهری، خطوط داخلی، کارت PRI، کارت VOIP و... همه توسط کامپیوتر متصل به این دستگاه تعریف می شوند.

از فواید برنامه ریزی سانترال می توان گفت که این عملیات برای تنظیم نحوه زنگ خوردن تماس ها و نوع پاسخ گویی بسیار موثر است. برای فهم بیشتر این موضوع می توان گفت که دستگاه سانترال سه شیفت کاری برای مجموعه ها تعریف کرده است که این سه شیفت عبارتند از شیفت کاری روز که بیان گر فعال بودن شرکت و پاسخ گو بودن اپراتورهاست، شیفت نهار که به معنای وقت نهار و استراحت کارکنان است و شیفت شب که حکایت از تعطیل بودن شرکت دارد. این سه شیفت متناسب با ساعت کاری شرکت قابل برنامه ریزی است و فرد درخواست کننده می تواند ساعت عای مختلفی را برای این منظور در نظر بگیرد. هم چنین می توان تنظیم کرد که در چه شیفتی تماس دریافتی به چه داخلی یا داخلی هایی وارد شود و یا تماس ورودی در شیفت های مختلف کاری به چه شماره ای انتقال داده شود( دایورت کردن) و یا می توان تعیین نمود که تماس ها به چه ترتیب به داخلی ها وارد شود و یا داخلی ها را گروه بندی کرد.

به دلیل زیاد بودن برنامه ها و مختلف بودن کدهای سانترال بهتر است که این تنظیمات توسط فردی آشنا به سانترال و یا کارشناس انجام شود که این عمل را به بهترین نحو انجام دهد و مناسب ترین برنامه را متناسب با نیاز مدیریت فعال کند. هر کاربر متناسب با جایگاه و سمتی که در مجموعه کاری دارد می تواند از خطوط شهری استفاده کند که این تنظیمات توسط کد های سانترال فعال می شود. محدود کردن افراد برای دسترسی به خطوط شهری و یا محدود کردن به برقراری شماره هایی خاص باعث می شود که هزینه های مخابراتی به شدت کاهش پیدا کند و یا با این برنامه ریزی ها می توان روند پاسخ گویی را بهتر کرد. یکی دیگر از این امکاناتی که این برنامه ریزی می دهد امکان نصب و تعریف دستگاه فکس به عنوان یک داخلی برای سانترال است که استفاده از سیستم فکس را برای تمامی کاربران به صورت کاملا مناسب امکان پذیر می کند و تمامی کاربران بدون در نظر گرفتن ظرفیت و مدل سانترال شرکت که دستگاه کم ظرفیت و یا پر ظرفیت باشد می توانند از دستگاه فکس استفاده کنند.

با توجه به مطالب ذکر شده می توان به این مهم دست یافت که برنامه ریزی سانترال امری است با اهمیت که بهتر است توسط کارشناس فنی پاناسونیک انجام گیرد. کارشناسان فنی به دلیل آگاهی کافی که در مورد تمام برنامه ها دارند می توانند بهترین کد سانترال را برای کاربران فعال کنند.

خواندن 6408 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال