تفاوت تلفن رومیزی ساده و تلفن رومیزی مدیریتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تلفن، سیستم ارتباطی پیشرفته است که متناسب با ارتقاء تکنولوژی این وسیله ارتباطی نیز رشد می کند تا نیاز های افراد را به راحتی برطرف کند اما هنوز هم با رشد تکنولوژی افرادی پیدا می شوند که نوجهی به این رشد ندارند و هزینه اولیه ای که پرداخت می کنند برایشان بسیار اهمیت دارد و یا صرف نظر از قابلیت های گسترده تلفن ها به دنبال سیستمی ساده جهت پاسخ گویی به تماس ها هستند به همین دلیل است که شرکت های تولید کننده این محصولات به تولید مدل های مختلفی از این وسیله می پردازند.
دستگاه سانترال وسیله ای است که به کاربران زیاد استفاده مناسب را از خطوط شهری امکان پذیر می سازد و برای استفاده از این خطوط وجود تلفن لازم و ضروری است.هم چنین در شرکت ها افراد در جایگاه های مختلفی حضور دارند و هر فرد متناسب با سمت خود از تجهیزات خاص خود برخوردار است که این تجهیزات شامل تلفن مخصوص، میز مخصوص، کامپیوتر شخصی و... است.
تلفن های رومیزی به دو دسته بزرگ تلفن رومیزی ساده و تلفن رومیزی مدیریتی تقسیم بندی می شوند که با توجه به نام های بیان شده تفاوت آنها کاملا نمود پیدا می کند. تلفن ساده، گوشی هایی معمولی با حداقل امکانات است که به فرد فقط امکان برقراری تماس و یا پاسخ گویی به تماس ورودی را می دهد اما تلفن های مدیریتی علاوه بر این دو کار بیان شده امکان مدیریت خطوط و تماس ها را می دهد که خود دنیایی از امکانات به حساب می آید و زیر مجموعه های خاص خود را دارد. علاوه بر ظاهر کاملا متفاوت این دو دسته از محصولات ارتباطی تفاوت هایی هم در نرم افزار و تجهیزات بکار رفته در آنها وجود دارد.
گوشی های طراحی شده در تلفن های رومیزی مدیریتی به گونه ای طراحی شده است که کاهنده بسیار شدید نویز و صداهای اضافه در محیط است که این امر باعث می شود که در مکالمات طولانی و یا مکالماتی در مکان هایی پر سر و صدا افراد با کمترین آسیب به گوش بتواند مکالمه را ادامه دهند که این امر در نهایت موجب کاهش سردرد در افراد می شود. این تفاوت را می توان به راحتی با امتحان یک مکالمه بسیار کوتاه با این نوع تلفن ها متوجه شد.
وزن سبک گوشی این وسیله های ارتباطی باعث شده تا در مکالمات طولانی فرد بادست درد مواجه نشود که در تلفن های ساده این امر بسیار آزار دهنده است.
این دو عامل، در کنار یکدیگر امکانات بی نظیر این گوشی ها سبب شده تا گروه فنی مهندسی ارتباط به شرکت ها توصیه کند که بدون در نظر گرفتن هزینه اولیه ای که به نظر سنگین می آید چشم پوشی کنند و این تلفن ها را تهیه کنند.

خواندن 8936 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال