راه اندازی خطوط آنالوگ سانترال KX-NS500

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

در این مقاله آموزش سانترال پاناسونیک می خواهیم چگونگی راه اندازی خطوط آنالوگ دستگاه سانترال KX-NS500 را در حالت ظرفیت پیش فرض از سری آموزش نصب دستگاه سانترال KX-NS500 به شما آموزش دهیم. با وبسایت نمایندگی خدمات سانترال و نصب دوربین مداربسته همراه ما باشید...

راه اندازی خطوط آنالوگ سانترال KX-NS500

در تصویر بالا می بینید که مرکز تلفن تحت شبکه KX-NS500 بصورت پیش فرض قادر به عرضه 16 داخلی آنالوگ است. اگر به اعداد موجود در بالای این پورت ها دقت کنید، خواهید دید که 2 پورت سمت چپ ظرفیت 2 خط و 3 پورت سمت راست ظرفیت 4 خط داخلی آنالوگ را دارند. در ادامه این مقاله آموزشی راه اندازی سانترال تحت شبکه با نحوه سیم بندی سوکت این پورت ها آشنا می شوید...

گفته شد که هر کدام از 2 پورت سمت چپ، ظرفیت 2 خط آنالوگ را دارند. در نتیجه با 2 نوع سیم بندی متفاوت روبرو هستیم. ابتدا آموزش سیم بندی سوکت های 2 پورت سمت چپ را بررسی خواهیم کرد.

نصب دستگاه سانترال KX-NS500 و راه اندازی خطوط آنالوگ

به منظور راه اندازی خطوط داخلی و سیم بندی سوکت های این 2 پورت (مانند تصویر بالا) چنانچه 2 خط داخلی آنالوگ با نام های A و B داشته باشیم، باید مراحل زیر را دقیقا به ترتیب زیر انجام دهیم:

- 2 رشته از سیم داخلی A را به 2 محفظه سمت چپ سوکت RJ45 اتصال می دهیم

- 2 رشته از سیم داخلی B را به 2 محفظه سمت راست همان سوکت اتصال می دهیم

توجه داشته باشید که با این کار 4 محفظه وسط سوکت شبکه (RJ45) خالی می ماند. حالا می توانید این سوکت را به اولین پورت خالی از 2 پورت موصوف وصل کنید. و حالا آموزش سیم بندی سوکت های 3 پورت سمت راست را بررسی خواهیم کرد.

راه اندازی خطوط آنالوگ سانترال KX-NS500

دوباره به اولین تصویر این مقاله آموزشی توجه کنید، می بینید که هر کدام از 3 پورت سمت راست این تصویر، ظرفیت عرضه 4 خط آنالوگ را دارند. حال مانند تصویر بالا چنانچه 4 خط داخلی آنالوگ با نام های A ، B ، C و D برای سیم بندی هر کدام از سوکت های این 3 پورت داشته باشیم، لازم است که دقیقا طبق این مراحل عمل کنیم:

- 2 رشته از سیم داخلی A را به 2 محفظه سمت چپ سوکت RJ45 اتصال می دهیم

- 2 رشته از سیم داخلی B را به 2 محفظه شماره 3 و 6 (از سمت چپ) همان سوکت اتصال می دهیم

- 2 رشته از سیم داخلی C را به 2 محفظه وسط (شماه 4 و 5) همان سوکت اتصال می دهیم

- 2 رشته از سیم داخلی D را به 2 محفظه سمت راست همان سوکت اتصال می دهیم

توجه داشته باشید که با این کار تمامی محفظه های سوکت موصوف سیم بندی شده است. حالا می توانید این سوکت را به اولین پورت خالی از 3 پورت موصوف وصل کنید.

خواندن 2383 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال