لاگ تماس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تمامی سیستم های ارتباطی به گونه ای طراحی شده اند که تاریخچه ای از تماسها را در خود ذخیره سازی کنند تماس های از دست رفته، تماس‌های برقرار شده و تماس های دریافتی. موبایل، دستگاه سانترال یا کالسنتر هیچ فرقی با یکدیگر ندارند و تمامی رویدادها را در خود ثبت و ذخیره سازی می کنند اما محدودیت هایی در این ذخیره سازی وجود دارد. به طور مثال در تلفن همراه ۱۰۰ شماره بر روی داد ذخیره می شود یا در برخی از کال سنترها تعداد اطلاعات ثبت شده کمتر و یا بیشتر باشد و این عدد کاملا متفاوت بوده و متناسب با سیاست ‌های شرکت سازنده می باشد. پس در حقیقت لاگ تماس تاریخچه رویدادهایی است که در تلفن سانترال کال سنتر و یا تلفن همراه اتفاق می‌افتد.

مشاهده لاگ تماس در سروی مدیریت و تحلیل تماس

مشاهده لاگ تماس

برای مشاهده لاگ تماس می توانید بسته به دستگاه مورد نظر خود و مرکز تلفن موجود از ویژگی های مختلفی استفاده کنید به طور مثال در تلفن همراه با ورود به بخش تماس ها تمامی رویداد ها به تفکیک و یا کنار یکدیگر متناسب با تنظیمات قابل مشاهده است. اما این روند در دستگاه سانترال کمی متفاوت است این فایل به صورت یک متن ایجاد شده که شما در هر لحظه اتفاقات مختلفی را مشاهده می کنید. سرویس مدیریت و تحلیل تماس راهکاری بسیار مناسب و هوشمند است برای دریافت لاگ تماس در هر زمان مورد نظر.

همانطور که بیان شد دستگاه سانترال و کال سنتر ها ظرفیت محدودی دارند به همین دلیل سرویس مدیریت و تحلیل تماس با استفاده از سرور های قدرتمند خود به گونه ای طراحی شده است که این ظرفیت را در خود افزایش داده و تا ۵ سال می تواند تمامی اتفاقات را در خود ذخیره کند و در معرض تحلیل و مشاهده کاربر قرار دهد.

نکته دیگر اینکه این لاگ تماس در دستگاه سانترال و کال سنتر به صورت یک فایل نوشتاری بوده اما در سرویس مدیریت و تحلیل تماس امکان آنالیز بررسی و شخصی سازی آنها در داشبورد وجود دارد و می توانید متناسب با نیاز خود این لاگ را مشاهده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88933100 تماس حاصل کنید.

 

خواندن 38 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال