واحد پذیرش تماس به صورت 3 مرحله در سانترال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

در گذشته برای برقراری ارتباطات از تلگراف و وسیله های این چنینی استفاده می شد. تلگراف وسیله‌ ای برای انتقال پیام‌ ها به فواصل دور از طریق یک فناوری سیگنالینگ است. در تلگراف لازم است پیام به صورت کد تبدیل شود که توسط فرد فرستنده و گیرنده شناخته‌ شده باشد. اینگونه کدها بر اساس محدودیت‌ ها طراحی شده بود. استفاده از سیگنال‌های دود، چراغ‌ها و بازتاب نور از مثال‌های قدیمی این روند ارتباطی است. بعد اختراع برق امکان انتقال سیگنال ‌ها از طریق تلگراف الکتریکی را فراهم کرد. این سیستم های ارتباطی سیستم های کند و با کارایی کم بود که به غیر از امکان اشتباهات زیاد در نحوه تفسیر خبر، باید متن و خواسته فرد نیز در کوتاه ترین حالت نوشته می شد تا در کار ارسال و دریافت آن مشکلی پیش نیاید. هم چنین برای برقراری این ارتباط نیازمند به افرادی خبره بود که بتوانند با کم ترین مشکل و خطا پیغام های کوتاه را ارسال و دریافت کنند.
به مرور زمان با تولید وطراحی تلفن و سیستم های مخابراتی، استفاده از تلفن به عنوان یک روش ارتباطی جایگاه خود را به سرعت در بین کاربران خانگی و اداری باز کرد. باز هم این سیستم های ارتباطی زیاد جالب توجه نبود زیرا برای این برقراری باید ابتدا به مرکز تلفن متصل شد و با در خواست برقراری تماس با شماره خاص این مرکز تلفن این ارتباط را برقرار می کرد و در صورت برقراری تماس دو کاربر را به هم متصل می کردند. همان طور که در شکل زیر مشاهده می شود که این ارتباط دادن تماس ها بسیار مشکل و خسته کننده و با احتمال خطای زیادی است که یکی از بزرگ ترین معایب آن اتلاف وقت و زمان زیاد برای برقراری این ارتباط است.

                      

به مرور زمان این روش ارتباطی با تمام کاستی هایی که داشت با پیدا کردن جایگاه خود باعث شد که شرکت های مخابراتی تصمیم گرفتند که این روند را ارتقا داده و به بهترین نحو و در ساده ترین حالت برقراری تماس را امکان پذیر کنند. کمپانی پاناسونیک در این زمان بود که تصمیم گرفت که در این زمینه کاری اساسی کند و به فکر طراحی دستگاهی خاص کرد. پاناسونیک برای کمک به شرکت ها و محیط های اداری با داشتن افرادی متخصص در این زمینه به فکر تولید دستگاهی کرد که در شرکت ها مرکز تلفنی کوچک ایجاد کند که روند ارتباطات را برای مکالمات بیرون سازمان به بهترین نحو امکان پذیر کند. هم چنین این سیستم ارتباطی بتواند عمل مکالمات درون شبکه را نیز برای کاربران به ارمغان بیاورد.
این دستگاه در مرحله اول تولید، برای شرکت های کوچک تولید شد که نام سانترال کم ظرفیت را به دوش کشید. سانترال  KX-TA616  قابلیت پشتیبانی از 6 خط شهری را داراست و با تعریف کردن حداکثر 16 کاربر (داخلی سانترال) استفاده از خطوط را ممکن می ساخت که این سیستم ارتباطی دارای معایب زیادی بود که به مرور پاناسونیک تصمیم به رفع آن گرفت و بعد از مدتی دستگاه KX-TES824 را تولید کرد که مدل پیشرفته تر و بی نقص سانترال قبلی بود. این دستگاه سفید رنگ، جعبه ای کوچک است که دارای جایگاه های مختلف برای کارت های متفاوت است. این جایگاه ها برای جای دادن کارت افزایش ترافیک خطوط شهری و کارت افزایش خطوط داخلی است و هم چنین استفاده از کارت کالر آیدی (نمایشگر اطلاعات تماس گیرنده) و کارت دیزا ( راهنمای سه مرحله ای صوتی تماس گیرنده) را امکان پذیر می کند که وجود این امکانات در سانترال باعث می شود مکالمه به راحتی و با بهترین روش در کم ترین زمان به فرد مورد نظر ارتباط داده شود که این راهنمای صوتی به غیر این که باعث می شود که وجهه شرکت بهتر به نظر برسد باعث می شود که از تماس های اضافه جلوگیری شود زیرا این انتقال  تماس های اضافه باعث خستگی فرد تماس گیرنده می شود. البته این دستگاه به صورت پیش فرض به صورت 1 کانال بر روی دستگاه قرار دارد که با ضبط صدا می توان در صورت دریافت 1 تماس در لحظه فرد تماس گیرنده را راهنمایی کرد. پاناسونیک برای سانترال کم ظرفیت این قابلیت را ایجاد کرده است که در صورت نیاز یک کارت با نام KX-TE82491 خریداری کنند. با خرید کارت دیزا می توانند در صورت دریافت 2 تماس در لحظه، افراد تماس گیرنده را به داخلی و فرد مورد نظر هدایت کنند.

                                                 

وجود این واحد پذیرش تماس ها به صورت 3 مرحله ای دیگر امری ضروری است که باعث مدیریت تماس های ورودی می شود و هم چنین باعث حذف نیروی کار دفتری اضافه می شود و کارت KX-TE82491 در سانترال جایگیزین منشی و یا فرد اپراتور می شود. همان طور که بیان شد در دستگاه سانترال این امکان فراهم شده است که متناسب با نیاز شرکت و تعداد خطوط شهری و تعداد کاربران نوع کارت ها مشخص و انتخاب شود. هم چنین وجود کارت دیزا و راهنمای صوتی باعث بهبود روند پاسخ گویی تماس ها می شود. این کارت در سانترال کم ظرفیت با ظرفیت پاسخ گویی 2 تماس در لحظه وجود دارد که با ضبط صدا و برنامه ریزی آن می توان از این سرویس به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

خواندن 4318 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال