آموزش نحوه انتخاب و خرید مناسب ترین گوشی تلفن رومیزی پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

در تمام شرکت ها بدون در نظر گرفتن نوع سانترال باید به این نکته توجه کرد که چه تلفن رومیزی برای چه فردی مناسب است. در هر شرکتی، هر فرد متناسب با جایگاه و سمتی که دارد با خطوط ارتباطی درگیر است و این میزان استفاده بیانگر مشخصات تلفن است. افرادی که کار دفتری انجام می دهند هر کدام به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شوند. اپراتور (منشی)، واحد مالی، واحد فروش و بخش های مختلف دیگر هر کدام متناسب با جایگاه خود و نوع شغلی که دارند نیازمند تلفن هایی خاص هستند که پاسخ گوی آن ها و بر طرف کننده توقعات آن ها باشد.
اپراتور و واحد فروش شرکت همواره جزء بخش های شرکت هستند، در واقع قلب شرکت به حساب می آیند. به همین دلیل باید بهترین تجهیزات را متناسب با نوع سانترال و سیستم ارتباطی برای آن ها در نظر گرفت. اپراتور ها به دلیل اینکه توزیع کننده تماس ها هستند باید تلفنی داشته باشند که از این بابت بی نظیر باشد. واحد فروش نیز به دلیل پاسخ گو بودن تماس ها باید تلفنی را در دست داشته باشند که به غیر از داشتن امکان نمایشگر اطلاعات تماس گیرنده (سرویس کالر آیدی) باید دارای کلید های DSS (کلید های نشانگر کنار گوشی) باشد. در هر سانترال تلفن هایی مختلفی کارایی خاص دارند و در سانترال کم ظرفیت به دلیل این که این سیستم به صورت پیش فرض سیستمی آنالوگ - هایبرید است از تلفن هایی با این مشخصات پشتیبانی می کند.

DSS1                                      

سانترال کم ظرفیت پاناسونیک متناسب برای محیط های کوچک است. این محیط های کوچک و متوسط که حداکثر دارای 24 کاربر هستند می توانند از تلفن های کاملا معمولی استفاده کنند و یا از تلفن های هیبرید مانند گوشی تلفن KX-T7730 و... برای داشتن مکالمه ای لذت بخش کمک بگیرند. تلفن های معمولی و انالوگ پاناسونیک دارای حداقل امکانات ظاهری و کلید های میانبر هستند اما این تلفن ها باز هم کارایی خود را دارند زیرا با برنامه ریزی سانترال می توان از این تلفن ها مانند تلفن های همه کاره ای هم چون KX-T7730 استفاده نمود. این برنامه ریزی به گونه ای که از کلید های تلفن و یا حتی قلاب گوشی برای انتقال و پشت خط گذاشتن فرد تماس گیرنده استفاده می شود.

7731                                   

سانترال پر ظرفیت پاناسونیک دنیایی متفاوت از کال سنتر های آنالوگ است و امکانات آن غیر قابل مقایسه با مدل کم ظرفیت خود است. پاناسونیک این سیستم ارتباطی پیشرفته را برای شرکت های بزرگ و یا حتی کمپانی هایی بسیار بزرگ طراحی کرده است که این دستگاه ها با جای دادن کارت های مختلف در خود برای ارائه خدمات آناده می شوند. از کارت هایی که برای استفاده از سیستم دیجیتال قرار می گیرد کارت خطوط داخلی آنالوگ، کارت خطوط داخلی هایبرید و کارت خطوط داخلی دیجیتال است. در این شرکت های بزرگ مانند شرکت های کوچک تلفن هر فرد متناسب با جایگاهی که در شرکت دارد انتخاب می شود. نگهبان، حسابدار و حتی مدیریت هر بخش و یا کارمندان معمولی اداری هر کدام می توانند از تلفن های خاص طراحی شده برای خود استفاده کنند، البته استفاده از این تلفن ها در شرایطی است که کارت مخصوص هر تلفن در دستگاه نصب و راه اندازی شده باشد. البته این نکته را باید متذکر شد که هر کارت مختص به تلفن نبوده و با صلاح دید و نوع انتخاب مدیریت می توان از کارت های 8 و 16 پورتی استفاده نمود.

digital phone                                             
این تلفن های بیان شده هر کدام ویژگی خاص دارند اما اکثر گوشی های هایبرید و دیجیتال این قابلیت را دارند که از کنسولی با نام کنسول DSS پشتیبانی کنند. این کنسول در واقع دارای صفحه است که در بعضی از مدل ها 24 کلید و در بعضی دیگر 12 کلیدی است. این کلید ها برای برقراری تماس استفاده می شود. این کلید های میانبر سرعت برقراری مکالمه را بالا می برند. استفاده از این کنسول ها و انتخاب مدل آن ها در تلفن های هایبرید و تلفن دیجیتال متفاوت است. هم چنین می توان از هدست برای پاسخ گویی مکالمات استفاده کرد. هدست مانند گوشی تلفن است که از طریق سیم و سوکت به تلفن متصل می شود و این اتصال باعث می شود که فرد پاسخ گو با استفاده از گوشی هدست مکالمات را گوش داده و از طریق میکروفن موجود بر روی این هدست بتواند با فرد مکالمه را ادامه دهد. این هد ست ها به نوع و مدل گوشی مربوط نبوده و بدون نظر گرفتن مشخصات گوشی می توان برای داشتن مکالمه ای راحت و بدون دخالت دست از این سیستم های ارتباطی پیشرفته استفاده کرد. هدست های پاناسونیک دارای گیره ای بر روی سیم هستند که با استفاده از این گیره می توان سیم را به لباس خود متصل کرد، این کار باعث می شود که سیم هدست ایجاد مزاحمت نکند و یا با برخورد دست این ارتباط دچار مشکل نشود. این هدست ها در مورد دو مدل تک گوشی و دو گوشی طراحی شده است.

                                        

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، این نمایندگی پاناسونیک توصیه می کند که برای خرید تلفن پاناسونیک حتما اول با کارشناسان مربوطه مشاوره کرده و بعد از دریافت اطلاعات کافی در مورد انتخاب گوشی مورد نظر فرآیند خرید را شروع کنید.

خواندن 8935 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال