تبدیل پالس به تن در تلفن سانترال پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سیگنال های ارتباطی به دو قسمت تن و پالس تقسیم بندی شده اند و سانترال پاناسونیک قادر است از دو سیگنال ارتباطی مذکور در برقراری تماس، استفاده کند. با پیشرفت علم سیگنال پالس منسوخ شد و تکنولوژی جدیدی جای آن را گرفت که بزرگترین علت این تغییر را شاید کارایی پائین و سختی در برقراری ارتباط در سیستم پالس نام برد. پاناسونیک با توجه به نیاز هر شرکتی بهره گیری از دو سیستم را فراهم نموده که در واقع همان کد 107 سانترال است که با فعال و یا غیر فعال کردن آن مشخص می شود کدام سیگنال روی کار باشد.

پیش فرض دستگاه سانترال همانطور که از آن انتظار می رود سیستم تن است اما گاهی ممکن است تلفن متصل به آن قادر به شماره گیری در این حالت نباشد که برای این منظور با برنامه ریزی سانترال و فعال نمودن سیستم پالس از این ویژگی استفاده می شود. این مرکز تلفن با تن و پالس امکان برقراری ارتباط را داشته اما برای انجام امور و برقراری تماس باید یکی از دو روش را انتخاب کرد. 24 داخلی قابل تعریف در سانترال کم ظرفیت مانند مدلKX-TES824  در تبدیل پالس به تن سانترال پاناسونیک به 3 قسمت کلی تقسیم می شوند که هر قسمت می تواند 2 نوع سیگنال را دریافت نماید و در هنگام برنامه ریزی باید یکی از آن دو سیگنال را انتخاب کند. با فعال کردن شماره این دریافت کننده سیگنال، مشکل بر طرف می شود. در زیر به اختصار در دریافت کننده های سیگنال و داخلی های مربوطه نام برده شده:

  • DTMF receive 1 / 2  برای داخلی های 01 الی 08
  • DTMF receive 3 / 4  برای داخلی های 09 الی 16
  • DTMF receive 5 / 6  برای داخلی های 17 الی 24

برای برنامه ریزی سانترال و فعال سازی کد 107 باید مراحل زیر را انجام داد...

 

با کلید PROGRAMوارد حالت برنامه ریزی شده و کد برنامه را وارد نمایید. شماره DTMF receiver مورد نظر را وارد کنید.گزینه Enable را با استفاده از AUTO ANS انتخاب کنید.با فشار دادن STORE اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.با HOLD می توان از برنامه خارج شد.  

خواندن 4740 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال