نصب تلفن سانترال پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نصب تلفن سانترال پاناسونیک بسته به مدل متفاوت است به این معنا که اگر تلفن شما از تلفن های رومیزی ساده باشد با اتصال به کارت داخلی انالوگ می توانید از آن استفاده کنید و یا اگر دارای تلفن سانترال IP هستید باید برنامه ریزی ویپ را بر روی آن انجام دهید. پس کاملا مشخص است که بسته به مدل گوشی تلفن نوع نصب و راه اندازی متفاوت است.

 

آموزش نصب تلفن سانترال پاناسونیک

برای این کار باید ابتدا نوع سیم بندی هر تلفن را آموزش دیده باشید و پیش زمینه ای در مورد رنگ بندی کابل های مخابراتی داشته باشید. 

 

نحوه سیم کشی تلفن سانترال

سیم های مخابراتی دارای دو دسته رنگ اصلی و فرعی هستند ترکیب رنگ های اصلی و فرعی با یک دیگر ترکیب یک زوج را می سازد که بسته به رنگ متفاوت می شود. هر تلفن نیز بسته به نوع که دارد از دو و یا چهار رشته سیم استفاده می کند و برخی از انها نیز با اتصال به کابل شبکه فعال می شوند. البتنه این نوع گوشی ها دارای آداپتور هستند کهبرق دریافتی را از طریق اتصال به برق شهری دریافت می کنند که لازمه کار به حساب می آید.

 

رنگ بندی سیم تلفن

رنگ های اصلی شامل سفید، قرمز، مشکی، زرد و بنفش هستند و رنگ های فرعی آبی، نارنجی، سبز، قهوه ای و طوسی است. در صورت اتصال هر رنگ اصلی به فرعی یک نوع ویژگی خاص فعال می شود به همین دلیل نوع ترکیب رنگ متفاوت است و نهایتا می توان از یک زوج تا 25 زوج را تهیه نمود که هر کدام قابلیتی خاص را فعال می کنند.

 

دانش کافی در این مورد برای راه اندازی و نصب تلفن سانترال پاناسونیک کاملا الزامیست و در صورت رویداد هرگونه اشکال در کار قطعا سیستم کارایی لازمه را از دست خواهد داد.

 

خواندن 558 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال