دایورت تلفن ثابت پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

منظور از دایورت تماس یعنی انتقال مکالمه به صورت هوشمند. به زبان ساده یعنی اینکه وقتی به خط A شماره ای زنگ میزند به جای اینکه تلفن زنگ بخوره تلفن B که تماس با آن منتقل شده است تماس را دریافت می کنه. در این میان هزینه ارسال تماس نیز توسط مخابرات (اگر تلفن ثابت باشد) و اپراتور موبایل (اگر تلفن انتقال دهنده موبایل باشد) دریافت می شود که مبلغ ناچیزی است. اینک برای دایورت تلفن ثابت پاناسونیک باید چه کارهایی انجام داد؟ نکته اول این است که بررسی کنیم که خط از جانب مخابرات اجازه این کار را دارد یا خیر! در واقع باید ثبت درخواست کنید تا این امکان فعال شود. البته در خط¬های تازه خریداری شده در برخی از مناطق مخابراتی دایورت تماس به صورت پیش فرض وجود دارد، اما برای خطوط قدیمی می باید در خواست آن را ثبت نمود. مخابرات نیز در کوتاه‌ترین زمان این سرویس دایورت را عموما رایگان فعال سازی می کند.

اموزش دایورت تلفن ثابت پاناسونیک

کد دایورت تلفن ثابت روی موبایل

برای انجام انتقال تماس هیچ تفاوتی ندارد که تلفن شما از چه نوعی است. بیسیم یا تلفن رومیزی روند زیر را انجام دهید. ابتدا کلید * را فشار دهید سپس عدد ۲۱ را وارد و سپس * را وارد نمایید و پس از انجام این مرحله سریعاً شماره مقصد را وارد کنید به طور مثال 88933100 و یا شماره موبایل 09361882800 و در انتها کلید # را فشار دهید.

برای غیر فعال کردن دایورت نیز کافیست تا کد دستوری #21# را در تلفن وارد نمایید. این کار را به محض آزاد کردن خط شهری و شنیدن صدای بوق انجام دهید.

اموزش لغو دایورت تلفن ثابت پاناسونیک

اگر با انجام مراحل گفته شده انتقال‌تماس میسر نبود پیشنهاد می‌شود تا ابتدا از مخابرات فعال بودن این قابلیت را اطمینان حاصل کنید و سپس مجدداً این عمل را تکرار کنید. اگر این امر انجام نشد می توانید از کارشناسان فنی پاناسونیک کمک بگیرید. البته که این کمک در صورت مجهز بودن به دستگاه سانترال است. ممکن است با فعال سازی برخی کد ها امکان انتقال تماس برای شما غیرفعال شده باشد و یا شما اصلاً دسترسی به آن را نداشته باشید.

کد دایورت در صورت اشغال تلفن 

یک نوع دیگری از انتقال تماس، که فعال می شود که فرد در حال مکالمه است و سرویس پشت خطی آن فعال نیست این کد به شما کمک می کند تا بتوانید تمامی مکالمات را مدیریت نمایید برای فعال سازی این کد باید در تمام مراحل قبل به جای وارد کردن عدد ۲۱ عدد ۶۱ را وارد کنید و برای غیر فعال کردن نیز #61# را شماره گیری کنید.

اموزش لغو دایورت تلفن ثابت پاناسونیک در صورت اشغال

در صورتی که اجرای کدهای دایورت در تلفن یا مرکز تماس شما صورت نگرفت باید به مخابرات محل مراجعه کرده و در صورت فعال بودن آن از کارشناسان فنی کمک بگیرید.

تماس با نمایندگی پاناسونیک

 

خواندن 1422 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال