پاناسونیک و همکاری در ساخت دستگاه اعلام خطر در خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

همانطور که می دانید کمپانی پاناسونیک یکی از قدرتمند ترین شرکت ها از نظر سطح بالای دانش است که در مطالب گذشته در مورد کمک پاناسونیک به شرکت های هوایی صحبت شد.
با توجه به پیشرفت روز افزون علم و فناوری ایده هایی بر سر کار آمده که با استفاده از آنها شرکت های تولید کننده بزرگ اتومبیل از تصادفات رانندگی جلوگیری کنند. حدود یکسال است که این بحث در میان این غول های اتومبیل سازی مطرح شده اما روش پیاده سازی آن و شرایط عملکرد آنها در مه و طوفان و یا نور کم مورد بحث است که راه حل خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است. یکی از دلایل ضعف این کمپانی ها در تولید این دستگاه پیشنهادی می توان به پائین بودن سطح دانش آنها در مورد دستگاه های الکتریکی و یا رادارها بیان کرد و یا بازتاب بسیار ضعیف امواج رادار در انسان.
پاناسونیک به دلیل سطح بالای دانش و فناوری و داشتن نیروی متخصص و کارآمد بار دیگر به کمک دیگر کمپانی ها آمد تا مشکل را با دانش خود برطرف نماید. پاناسونیک نیز مانند دیگر کمپانی ها از سیستم رادار مانند در اجرا این سیستم استفاده کرد اما از کدهای جدید برای پالس های دستگاه استفاده نموده که حساسیت بیشتری دارد که باعث تشخیص بهتر عابر پیاده می شود و به ماشین در حال عبود از آن ناحیه اخطار می دهد. این سیستم تا شعاع 40 متری قابلیت تشخیص داشته و بهترین هشداردهنده به راننده در شرایط بد آب و هوایی و نور کم است.
این کمپانی هنوز از زمان اجراء دقیق و تولید انبوه آن و نحوه همکاری با کارخانجات اتومبیل سازی خبری اعلام نکرده است اما کمپانی های بنز و BMW بسیار مشتاق استفاده از این طرح عظیم پاناسونیک می باشند.
اما سوال مطرح شده و بدون پاسخ این است که آیا این سیستم باعث ایمنی بیشتر برای سرنشینان و عابران پیاده می شود و یا به خاطر ایجاد حس امنیت کاذب به راننده امکان افزایش خطر را به وجود می آورد؟ نظر شما چیست؟

خواندن 3172 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال