گوگل برای افزایش امنیت در اینترنت تلاش می کند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

اینترنت باید فضایی امن برای جستجو باشد، این تفکر همگان برای استفاده از این فضای مجازی است. اما همیشه فرد یا افرادی حضور داشته اند که از این فضای مجازی به نفع خود برای سوء استفاده از دیگران استفاده کرده اند. این افراد با دست کاری اطلاعات شخصی و یا بدست آوردن اطلاعاتی مهم از دیگران و بر ملا ساختن آن ها همیشه سعی و تلاش خود را برای کسب درآمد از این راه ادامه دادند.
پلیس های سایبری همواره با تلاشی شبانه روزی در پی مقابله با این حملات بودند. این پلیس ها همواره به صورت انسانی و یا به صورت نرم افزار در کنار فرد در این فضای آلوده قدم بر می دارند تا افراد را از سوء استفاده های احتمالی مطلع سازند، با بدتر شدن اوضاع شرکت های بزرگ به فکر این افتادند که روز به روز خود این امنیت را افزایش دهند.
گوگل توسط گواهی نامه SSL در برقراری ارتباطات امن تلاش می کند. این گواهی نامه برای رمز گذاری ارتباطات و بررسی تعامل های کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. گوگل در اواخر سال 2013 در تلاش است که این امنیت را به حداکثر رسانده و برای این کار توسعه رمز گذاری از 1024 به 2048 را انتخاب نموده است.
از طرفی دیگر، گوگل برای رفع نقایص سیستم عامل اندروید و ترغیب متخصصان برای همکاری با گوگل در این زمینه برنامه ای فراهم نمود تا هر فردی با تشخیص مشکل یا برنامه ای برای رفع آن مبلغی به عنوان جایزه دریافت کند.

خواندن 3100 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال