تولید سلول های خورشیدی و طراحی شهری هوشمند توسط پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

 کمپانی پاناسونیک از سال 1970 فعالیت خود را در زمینه تولید و طراحی پنل های خورشیدی آغاز کرد. این پنل ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای لایه هایی نازک هستند. این لایه های نازک و حساس به نور هستند که قدرت بالایی دارند. این قدرت بالا باعث می شود که سرعت جذب را افزایش دهند. این سرعت زیاد در جذب نور خوشید در نقاطی در جهان که نور خورشید در بعضی از اوقات مشاهده می شود بسیار تاثیر گذار است. یکی از دیگر ویژگی های این پنل خورشیدی، صرفه جویی در میزان مصرف و افزایش بازدهی در مصرف انرژی جذب شده است. بعد از تولید این پنل های حرارتی و کسب جوایز خاص از انجمن های مهندسی و یا فنی باعث شد که این کمپانی بزرگ دست به طراحی شهری رویای بزند.
با به اتمام رسیدن و رو به افول بودن سوخت های فسیلی تمام کشور ها به دنبال سوخت و انرژی جایگزین گشتند. هر منطقه جغرافیایی مناسب با موقعیتی خاص که دارد امکان استفاده از منابع طبیعی را فراهم می کند. باد، خورشید و آب منابع طبیعی در دسترس برای هر منطقه ای است که متناسب با محیط خود قابل استفاده هستند که از طریق آن ها برق مصرفی محیط را تولید کرد. کمپانی پاناسونیک بعد از تمرکز 37 ساله بر روی تولید سلول های خورشیدی و داشتن تجربه کافی در این زمینه تصمیم به ساخت شهری گرفت که تمام تجهیزات مصرفی و انرژی مورد نیاز خود را از منابع طبیعی دریافت کند. پاناسونیک جزء 10 کمپانی دوستدار محیط زیست است به همین دلیل تصمیم گرفت که میزان گاز های مخرب را در این شهر حذف و یا به حداقل برساند و یکی از این گاز های مخرب گار CO2 است که بیشترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند.
این شهر رویایی که نام Sustainable Smart Town(SST) را دارد که شهری هوشمند و پایدار معنی شده است به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده است که نور و روشنایی محیط خارجی و داخلی، سیستم های گرمایشی، سیستم های سرمایشی و خنک کننده، ساختمان های معمولی و هر آن چه که نیاز به انرژی دارد مجهز به این سلول های خورشیدی است که این سلول ها تامین گر نیاز آن بخش و واحد را بر عهده دارد.
همان طو رکه در تصاویر زیر مشاهده می شود واحد های ساختمانی، چراغ های موجود در خیابان ها، خودرو ها و تمام دستگاه های موجود در این شهر از این انرژی طبیعی استفاده می کنند. در اولین تصویر نحوه پخش این انرژی در ساختمان ها به ترتیب زیر مشخص است. این نحوه پخش شدن باعث مدیریت انرژی می شود. پنل های موجود بر روی سقف به مبدلی متصل می شود که این مبدل با ارسال این انرژی به دستگاه های تولید کننده برق، سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی کار تبدیل به برق تمام محیط را تولید می کند.

 

 

 

energy

 

energy1

 

energy2

 

energy4

 

 

 

خواندن 3721 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال