پاناسونیک و عرضه دید در شب خودروها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

با توجه به اینکه خریداری خودروهای گران قیمت که دارای امکانات پیچیده و کارآمد روز جهان هستند از عهده اقشاری که وضعیت مالی بالایی ندارند خارج است، اما بهره گیری از فناوری دید در شب ماشین ها بصورت روز افزون، مخاطبان و طرفداران جدیدی را به همراه داشته است. کمپانی پاناسونیک نیز با اهمیت دادن به این نیاز گسترده موجود در بازار، اخیرا از تولید سیستم دید در شب قدرتمند خود برای اتومبیل ها خبر داده است که سهم بسزایی در بالا بردن کیفیت و دقت ویژگی موصوف در خودروها خواهد داشت.

http://ict3.com/images/matlab/95/panasonic-ir-cmos-in-cars.jpg

شرکت ژاپنی پاناسونیک اعلام کرده است که در حسگرهای CMOS به روشی دست یافته است که از طریق آن می توان حساسیت مادون قرمز (Infrared) را در حسگرهای مذکور کنترل کرد و همچنین پاناسونیک در روش ذکر شده، تصمیمی برای استفاده از فیلترهای برش مادون قرمز مکانیکی نداشته و به پشتوانه همین امر، این کمپانی بین المللی نوید بهبود کیفیت و جزییات بیشتر تصاویر تولید شده از سیستم دید در شب خودروها (در صورت حتمی شدن استفاده از این فناوری در اتومبیل ها) را داده است.

در حال حاضر مدل های محدودی از خودرو ها در جهان وجود دارند که مجهز به سامانه دید در شب هستند و البته قیمت حداقل پنجاه هزار دلاری دارند که با عرضه چنین ساختاری از دوربین دید در شب پاناسونیک در آنها باید انتظار افزایش قیمت 2500 دلاری را برای خودروهای مذکور داشته باشیم. با این همه طرفداران روز افزون حضور این تکنولوژی پیشرفته در خودروها، در حالی انتظار می کشند که کمپانی جهانی پاناسونیک هنوز هیچ تاریخی را برای عرضه رسمی این سامانه در بازار جهانی اتومبیل، اعلام نکرده است.

خواندن 1601 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال