سبزی کاری پاناسونیک در مزرعه الکترونیکی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

شرکت پاناسونیک در کنار سایر فعالیت های خود در عرصه فناوری و تولید محصولاتی از جمله لوازم خانگی، تولیدات صوتی و تصویری، تجهیزات مخابراتی مثل تلفن، دستگاه سانترال، تلفن سانترال و سایر تولیدات اداری، اخیرا نسبت به انتشار اخبار و تصاویری از مزرعه الکترونیکی و عمودی شکل خود برای کاشت و پرورش سبزیجات با بهره گیری از نور LED، اقدام کرده است.

 مزرعه سبزی پاناسونیک

مزرعه سبزیجات پاناسونیک در سنگاپور واقع شده است و با مساحتی بالغ بر 2670 فوت مربع (249 متر مربع)، ظرفیت تولید 80 تن محصولات گیاهی را در سال دارد. همانطور که به آن اشاره شد، استفاده از نور LED در مزرعه عمودی پاناسونیک سبب شده تا رشد سبزیجات با سرعت بیشتر، کیفیت بالاتر و نیز فارغ از وضعیت سلامت هوای بیرون از این مزرعه باشد. بر اساس گزارشی که از موسسه "اینهبیتت" در این خصوص منتشر شده، تولید محصول در مزارع و فضاهای داخلی راهکار مناسبی جهت مقابله با هر نوع مشکل تامین مواد غذایی جهان در سال های آینده می باشد.

مزرعه سبزیجات پاناسونیک علاوه بر ابتکار عمل در استفاده از تکنولوژی LED، همانند سایر مزارع عمودی شکل برای رشد محصولات خود از خاک استفاده کرده و البته مقدار اکسیژن، PH و نیز دما هم کنترل شده است. در چنین وضعیتی تنوع تولیدات این مزرعه به 40 نوع گیاه که پاناسونیک آنها را با نام تجاری Veggie Life عرضه می کند، می رسد و مزرعه موصوف توانایی آن را دارد تا 0/015 از تولید محصولات گیاهی سنگاپور را به ثبت برساند که البته این مقدار تا سال های بعد انتظار افزایشی معادل 5% از تولید سبزیجات این کشور را به دنبال دارد.

خواندن 1520 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال