نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

چندی پیش شرکت پاناسونیک در یکی از نمایشگاه های توکیو از نرم افزار نوین پزشکی خود با نام Contacts Vital Sensing رونمایی کرد که این امکان را ارائه می دهد که تنها با استفاده از فیلم های ضبط شده با دوربین فیلم برداری و یا حتی وب کم، ضربان قلب را تخمین بزند. با وبسایت فروش دستگاه سانترال همراه باشید تا با نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک آشنا شوید...

نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک

تکنولوژی با سرعت قابل توجهی رو به پیشرفت است و دوربین های فیلم برداری نیز از این مهم منفک نیستند و شاید در آینده نزدیک قادر خواهیم بود تا بدون نیاز به تجهیزات جدایی، اقدام به محاسبه ضربان قلب افراد فقط با یک دوربین فیلم برداری کنیم. نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک نور بازتابی از پوست و نیز تغییرات آن را در فیلم بررسی می نماید.

چگونگی فعالیت نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک

خون بواسطه منافذ پوست، نور را جذب می کند اما باید بدانید که مقدار بازتابی نور از خون با توجه به ضربان قلب هر شخص تفاوت دارد. نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک از همین امر برای اندازه گیری ها و محاسبات خود بهره می برد. نکته هائز اهمیت این است که پاناسونیک فعلا در مورد دقت نرم افزارش صحبت خاصی نکرده و فقط اعلام کرده که می توان میزان ضربان قلب را با محاسبه بازتاب های نوری از پوست بدن که در فیلم مشخص است (مانند صورت و ...) بررسی کرد.

نرم افزار جدید پاناسونیک با محاسبه ضربان قلب ورزشکاران، در پزشکی مسابقه های ورزشی مباحث نوینی را باز می کند اما پاناسونیک در کنار این نوع استفاده ها، به دنبال آن است که این نرم افزار را برای تشخیص خواب آلودگی راننده در پشت فرمان استفاده و معرفی کند. نکته اینجا است که کمپانی پاناسونیک نخستین تولید کننده ای نیست که به تولید این سامانه پرداخته و کمی قبل، شرکت تازه تاسیسی با نام Oxehealth از همین سیستم رونمایی کرده است که با دقت کامل برای محاسبه ضربان قلب استفاده می گردد.

آنگونه که این شرکت ژاپنی اعلام کرده است نرم افزار اندازه گیری ضربان قلب پاناسونیک به احتمال زیاد در اوایل سال 2018 میلادی جهت استفاده در کاربردهای مشروح و یا دیگر کاربردها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

خواندن 1533 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تلفن سانترال